Welcome to cbsenotes.com! To post messages or access any member only section, you will need an account. Create your free account now.
Already a member ? Click here to login
CBSE Notes 2011-2012

The cost price of 4 kg of sugar is Rs. 60. What will be the cost price of 20 kg of sugar ?

Multiple choice question

The cost price of 4 kg of sugar is Rs. 60. What will be the cost price of 20 kg of sugar ?

unknown

Rs. 200

unknown

Rs. 300

unknown

Rs. 400

unknown

Rs. 450